Anlatımlı Kolay Bebek Patiği

Uzun süreden beri uğraştığım nihayet kargoya verip  üzerimden yükünü attığım iki örgünün biri bu aşağıda resmini gördüğünüz şirin patiklerdi.

bebekpatigi

Yapılışı örgü bilenlere göre oldukça basit  olmakla beraber benim gibi acemiler için biraz zorlayıcı oldu. Dilim döndüğü kadar anlatmaya çalışıcam. Nette örgü ararken kendim özellikle anlatımlı olanları arıyorum. Benim gibi yapılışını inceden inceye arayanlar için güzel ve şirin bir örnek oldu.

Malzemeler, liflik ip ve 2,5 numara şiş.

Yapılışı : Sarı renk iple 50 ilmek olarak başlıyoruz. Siz öreceğiniz çocuğun ayağına göre artırabilirsiniz sayısını. Haroşa olarak resimde görüldüğü kadar olana kadar örmeye devam ediyoruz. Bu kadar ördükten sonra  sıranın başından ilk ilmeği yanlız alıp bir artırma yapıp sonraki iki ilmeği birlikte örüyoruz. Bu şekilde bu sırayı geçtikten sonra üstünü normal örgümüze dönerek örüyoruz. Yine resimdeki kadar ördükten sonra sarıyla örgünün  ortalarından bi yerden beyaz ipimizi bağlıyoruz ve on tane beyaz ilmek örüyoruz. Onuncu ilmeği iki ilmek birlikte alarak geriye dönüyoruz. Giderken ve gelirken her onuncu ilmeği bu şekilde alarak örgünün beyaz kısmını yapmış oluyoruz. Kenarlarda 13 er ilmek kalana kadar beyaza devam ediyoruz. Sonra tekrar sarıya geçiş yapıyoruz..Sarıyla  birkaç sıra ördükten sonra ilk yaptığımız gibi burda da artırma ve kesme yaparak delikli sırayı oluşturuyoruz. Bunun üstüne biraz sarı, sonra beyaz örerek örgüyü bitiriyoruz. İster tığla isterseniz iğneyle patiğimizi birleştirip ipini takıyoruz.

 

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz;
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA-8802584-1