Tığ İşi Bebek Battaniyesi

Bundan önceki yazımda anlattığım patikler aslında bu battaniyenin tamamlayıcı öğeleriydi. Örmesi hem  çok kolay hem de çok zevkli olan bu battaniyeyi severek dokudum. Ve dün itibariyle sahibine postaladım. Komşularım sen delimisin bu kadar emek hediye mi yollanır deseler de ben niyetime koyduğum şeyi yaptım ve oldukça mutluyum. İnşallah yolladığım arkadaş da beğenir. Amin.

bebekbattaniyesi

Yapılışı tığ ile bir sıra su taşı dediğimiz örgüyü ördükten sonra ikinci ipimizle bu ördüğümüz sıranın arkalarına 7-8 zincir çekerek batıyoruz. Diğer sıraya gelince arkaya battığımız zincirle bir önceki sırada ördüğümüz örgüyü birleştirerek örüyoruz. Biraz karışık anlatmış olabilirim. O yüzden örneğin yakın çekimini de buraya ekliyorum. Umarım faydalı olur.

ornek1

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz;
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA-8802584-1